SMBJ70HE3/5B det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 3.597
Datablad
125V Klemme 4,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ70HE3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ70HE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ70HE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 70VWM 125VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SMBJ70HE3/5B Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
4,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Forældet
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
70V
Spænding - Nedbrud (min.)
77,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
125V