SMBJ64AHM3/I
DigiKeys varenummer
SMBJ64AHM3/I-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ64AHM3/I
Beskrivelse
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
103V Klemme 5,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
600W
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
64V
Spænding - Nedbrud (min.)
71,1V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
103V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,8A