SMBJ60AHE3/52 er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 29.486
Datablad
Similar
STMicroelectronics
Similar
YAGEO
YAGEO
På lager: 760
96,8V Klemme 6,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ60AHE3/52
DigiKeys varenummer
SMBJ60AHE3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ60AHE3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V