SMBJ60A-E3/5B er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 0
Similar
STMicroelectronics
YAGEO
På lager: 820
YAGEO
96,8V Klemme 6,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ60A-E3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ60A-E3/5BGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ60A-E3/5BGICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMBJ60A-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ60A-E3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V