SMBJ60A-E3/52
DigiKeys varenummer
SMBJ60A-E3/52GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ60A-E3/52GICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMBJ60A-E3/52GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ60A-E3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
96,8V Klemme 6,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMBJ60A-E3/52 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - returspænding (Typ)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
66,7V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
96,8V