SMBJ58A-M3/5B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 3.200
Datablad
Direkte
Diotec Semiconductor
På lager: 771
Littelfuse Inc.
YAGEO
På lager: 241
YAGEO
På lager: 470
Littelfuse Inc.
På lager: 35
93,6V Klemme 6,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ58A-M3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ58A-M3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ58A-M3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
58V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
64,4V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
93,6V