SMBJ54AHE3/52 er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 12.551
Datablad
Similar
YAGEO
På lager: 21.294
Datablad
Similar
YAGEO
Microchip Technology
87,1V Klemme 6,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ54AHE3/52
DigiKeys varenummer
SMBJ54AHE3/52GITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ54AHE3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
54V
Spænding - Nedbrud (min.)
60V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
87,1V