SMBJ30A-E3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ30A-E3/5BGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ30A-E3/5BGICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMBJ30A-E3/5BGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ30A-E3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
48,4V Klemme 12,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SMBJ30A-E3/5B Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
12,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - returspænding (Typ)
30V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
33,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
48,4V