SMBJ14AHE3/5B er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 18.920
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 10.148
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
23,2V Klemme 25,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ14AHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ14AHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ14AHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
25,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
14V
Spænding - Nedbrud (min.)
15,6V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
23,2V