SMBJ120AHE3/5B er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
Taiwan Semiconductor Corporation
På lager: 4.608
Datablad
193V Klemme 3,1A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ120AHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMBJ120AHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ120AHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
120V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Nedbrud (min.)
133V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
193V