SMBJ100D-M3/H er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 2.545
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
159V Klemme 3,77A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBJ100D-M3/H
DigiKeys varenummer
112-SMBJ100D-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMBJ100D-M3/HCT-ND - Afskåret tape (CT)
112-SMBJ100D-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMBJ100D-M3/H
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 159VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,77A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
113V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
159V