SMBG58AHE3/52
DigiKeys varenummer
SMBG58AHE3/52-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBG58AHE3/52
Beskrivelse
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
93,6V Klemme 6,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBG)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
58V
Pakke/hus
DO-215AA, SMB-mågevinge
Spænding - Nedbrud (min.)
64,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
93,6V