SMBG15CAHE3/5B kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 1.193
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
24,4V Klemme 24,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMBG)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMBG15CAHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMBG15CAHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMBG15CAHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
24,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
15V
Pakke/hus
DO-215AA, SMB-mågevinge
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
24,4V