SMB8J11CAHM3/I
DigiKeys varenummer
SMB8J11CAHM3/I-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMB8J11CAHM3/I
Beskrivelse
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18,2V Klemme 44A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
800W
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
11V
Spænding - Nedbrud (min.)
12,2V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
18,2V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
44A