SMB10J12AHE3/5B er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 11.369
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 42.708
Datablad
Semtech Corporation
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
STMicroelectronics
På lager: 524
Microchip Technology
Microchip Technology
Comchip Technology
Comchip Technology
19,9V Klemme 50,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AA (SMB)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMB10J12AHE3/5B
DigiKeys varenummer
SMB10J12AHE3/5B-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMB10J12AHE3/5B
Beskrivelse
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
50,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1000W (1kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
12V
Pakke/hus
DO-214AA, SMB
Spænding - Nedbrud (min.)
13,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
19,9V