SMAJ48CAHM3/H er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 9.000
Datablad
Billede for SMAJ48CAHM3/H er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMAJ48CAHM3/H
DigiKeys varenummer
SMAJ48CAHM3/H-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ48CAHM3/H
Beskrivelse
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
77,4V Klemme 5,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
48V
Pakke/hus
DO-214AC, SMA
Spænding - Nedbrud (min.)
53,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
77,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,2A