Billede for SMAJ36A-E3/61 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMAJ36A-E3/61
DigiKeys varenummer
SMAJ36A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ36A-E3/61GICT-ND - Afskåret tape (CT)
SMAJ36A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ36A-E3/61
Beskrivelse
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
58,1V Klemme 6,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
SMAJ36A-E3/61 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
6,9A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
400W
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Overflademontering
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
36V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
40V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
58,1V