SMA6F100A-M3/H
DigiKeys varenummer
112-SMA6F100A-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMA6F100A-M3/HCT-ND - Afskåret tape (CT)
112-SMA6F100A-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMA6F100A-M3/H
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO221AC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
162V Klemme 3,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-221AC (SlimSMA)
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
3,7A
Serie
Effekt - Peak-impuls
600W
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Telekommunikation
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-221AC, SMA, flade ledere
Spænding - Nedbrud (min.)
111V