SGL41-60-E3/97 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
STMicroelectronics
Datablad
Dioder 60 V 1A Overflademontering DO-213AB (GL41)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SGL41-60-E3/97
DigiKeys varenummer
SGL41-60-E3/97-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SGL41-60-E3/97
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO213AB
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 µA @ 60 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kapacitans @ Vr, F
80pF @ 4V, 1MHz
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Leverandørs enhedspakning
DO-213AB (GL41)
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
700 mV @ 1 A