SGL41-60-E3/96
DigiKeys varenummer
SGL41-60-E3/96GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SGL41-60-E3/96GICT-ND - Afskåret tape (CT)
SGL41-60-E3/96GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SGL41-60-E3/96
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO213AB
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 1A Overflademontering DO-213AB (GL41)
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 µA @ 60 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
80pF @ 4V, 1MHz
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
1A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
700 mV @ 1 A