SA51HE3/54 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
91,1V Klemme 5,5A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-204AC (DO-15)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SA51HE3/54
DigiKeys varenummer
SA51HE3/54-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SA51HE3/54
Beskrivelse
TVS DIODE 51VWM 91.1VC DO204AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
500W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Forældet
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - returspænding (Typ)
51V
Pakke/hus
DO-204AC, DO-15, Aksial
Spænding - Nedbrud (min.)
56,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
91,1V