SA17CHE3/73 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 0
Datablad
30,5V Klemme 16,4A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-204AC (DO-15)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SA17CHE3/73
DigiKeys varenummer
SA17CHE3/73-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
SA17CHE3/73
Beskrivelse
TVS DIODE 17VWM 30.5VC DO204AC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
16,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
500W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Box (TB)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Forældet
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - returspænding (Typ)
17V
Pakke/hus
DO-204AC, DO-15, Aksial
Spænding - Nedbrud (min.)
18,9V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
30,5V