SA15AHE3/54 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 2.331
Datablad
Littelfuse Inc.
På lager: 820
24,4V Klemme 20,5A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-204AC (DO-15)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SA15AHE3/54
DigiKeys varenummer
SA15AHE3/54-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SA15AHE3/54
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SA15AHE3/54 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
20,5A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
500W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - returspænding (Typ)
15V
Pakke/hus
DO-204AC, DO-15, Aksial
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
24,4V