SA12A-E3/73 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
På lager: 200
19,9V Klemme 25,1A Ipp TVS – Dioder Hulmontering DO-204AC (DO-15)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SA12A-E3/73
DigiKeys varenummer
SA12A-E3/73-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
SA12A-E3/73
Beskrivelse
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO204AC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SA12A-E3/73 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
25,1A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
500W
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Box (TB)
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Type
Zener
Monteringstype
Hulmontering
Enkeltrettede kanaler
1
Pakke/hus
DO-204AC, DO-15, Aksial
Spænding - returspænding (Typ)
12V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
13,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
19,9V