MBRF20H100CT-E3/45
DigiKeys varenummer
MBRF20H100CT-E3/45GI-ND
Producenter
Producentens varenummer
MBRF20H100CT-E3/45
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTTKY 100V ITO220AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 10A Hulmontering TO-220-3 Full Pack, Isoleret flig
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
770 mV @ 10 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
4.5 µA @ 100 V
Varestatus
Last Time Buy
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-220-3 Full Pack, Isoleret flig
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
ITO-220AB
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A