MBRB10100-E3/8W
DigiKeys varenummer
MBRB10100-E3/8WGITR-ND - Tape & Reel (TR)
MBRB10100-E3/8WGICT-ND - Afskåret tape (CT)
MBRB10100-E3/8WGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MBRB10100-E3/8W
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 10A Overflademontering TO-263AB (D2PAK)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
800 mV @ 10 A
Mfr
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
10A