MBR20100CT-E3/4W
DigiKeys varenummer
MBR20100CT-E3/4WGI-ND
Producenter
Producentens varenummer
MBR20100CT-E3/4W
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 10A Hulmontering TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MBR20100CT-E3/4W Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
800 mV @ 10 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 100 V
Emballage
Rør
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Pakke/hus
TO-220-3
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A