MB30H100CTHM3/I
DigiKeys varenummer
112-MB30H100CTHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
MB30H100CTHM3/I
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 15A TO263AB
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 15A Overflademontering TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 µA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 175°C
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
15A
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
820 mV @ 15 A