GSD2004A-E3-08
DigiKeys varenummer
GSD2004A-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
GSD2004A-E3-08GICT-ND - Afskåret tape (CT)
GSD2004A-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GSD2004A-E3-08
Beskrivelse
DIODE ARR GP 240V 225MA SOT23-3
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig anode 240 V 225mA Overflademontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvendt gendannelsestid (trr)
50 ns
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 240 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig anode
Monteringstype
Overflademontering
Teknologi
Standard
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
240 V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
225mA
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1 V @ 100 mA