GL15T-E3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Nexperia USA Inc.
På lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
På lager: 0
Datablad
33V Klemme 5A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GL15T-E3-08
DigiKeys varenummer
GL15T-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GL15T-E3-08
Beskrivelse
TVS DIODE 15VWM 33VC SOT23-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Effekt - Peak-impuls
300W
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Applikationer
Universal
Varestatus
Forældet
Kapacitans @ frekvens
2,5pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
15V (maks.)
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Nedbrud (min.)
16,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
33V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5A (8/20µs)