GDZ8V2B-E3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
På lager: 118
onsemi
onsemi
På lager: 4
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Dioder – Zener 8.2 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ8V2B-E3-18
DigiKeys varenummer
GDZ8V2B-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ8V2B-E3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 5 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW