GDZ7V5B-G3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 150
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
På lager: 874
onsemi
Diodes Incorporated
Dioder – Zener 7.5 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ7V5B-G3-18
DigiKeys varenummer
GDZ7V5B-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ7V5B-G3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
30 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 4 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW