GDZ6V8B-E3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
Direkte
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
På lager: 795
Similar
onsemi
På lager: 20
Nexperia USA Inc.
Dioder – Zener 6.8 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ6V8B-E3-18
DigiKeys varenummer
GDZ6V8B-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ6V8B-E3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 3.5 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Monteringstype
Overflademontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Leverandørs enhedspakning
SOD-323
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW