GDZ6V2B-E3-08 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Diodes Incorporated
På lager: 8.875
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
På lager: 6
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
På lager: 790
Dioder – Zener 6.2 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ6V2B-E3-08
DigiKeys varenummer
GDZ6V2B-E3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ6V2B-E3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 3 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW