GDZ5V1B-HE3-18 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
onsemi
På lager: 35.155
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
onsemi
Dioder – Zener 5.1 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ5V1B-HE3-18
DigiKeys varenummer
GDZ5V1B-HE3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ5V1B-HE3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 µA @ 1 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms