GDZ3V6B-G3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 16
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
På lager: 966
Dioder – Zener 3.6 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ3V6B-G3-18
DigiKeys varenummer
GDZ3V6B-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ3V6B-G3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 1 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
200 mW