GDZ36B-HG3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Datablad
Dioder – Zener 36 V 200 mW ±2% Overflademontering SOD-323
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
GDZ36B-HG3-08
DigiKeys varenummer
GDZ36B-HG3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
GDZ36B-HG3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 27 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±2%
Effekt - Maks.
200 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
300 Ohms