FEP16CT-E3/45
DigiKeys varenummer
FEP16CT-E3/45GI-ND
Producenter
Producentens varenummer
FEP16CT-E3/45
Beskrivelse
DIODE ARRAY GP 150V 16A TO-220-3
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 150 V 16A Hulmontering TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FEP16CT-E3/45 Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Omvendt gendannelsestid (trr)
35 ns
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
10 µA @ 150 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Standard
Pakke/hus
TO-220-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
150 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
16A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
950 mV @ 8 A