BZX85C91-TR det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
På lager: 0
Datablad
Dioder – Zener 91 V 1.3 W ±5% Hulmontering DO-204AL (DO-41)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX85C91-TR
DigiKeys varenummer
BZX85C91-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX85C91-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 91V 1.3W DO204AL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 68 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Varestatus
Forældet
Tolerance
±5%
Effekt - Maks.
1.3 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
250 Ohms