BZX85C10-TR
DigiKeys varenummer
BZX85C10-TRGITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX85C10-TRGICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX85C10-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 1.3W DO204AL
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 1.3 W ±5% Hulmontering DO-204AL (DO-41)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 7.5 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±5%
Effekt - Maks.
1.3 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
7 Ohms