BZX85B7V5-TR
DigiKeys varenummer
BZX85B7V5-TRGITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX85B7V5-TRGICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX85B7V5-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO204AL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 7.5 V 1.3 W ±2% Hulmontering DO-204AL (DO-41)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 4.5 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Serie
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Hulmontering
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
DO-204AL (DO-41)
Effekt - Maks.
1.3 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
3 Ohms