BZX85B62-TR
DigiKeys varenummer
112-BZX85B62-TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX85B62-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX85B62-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 62V 1.3W DO204AL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 62 V 1.3 W ±2% Hulmontering DO-204AL (DO-41)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
500 nA @ 47 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 175°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Tolerance
±2%
Leverandørs enhedspakning
DO-204AL (DO-41)
Effekt - Maks.
1.3 W
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
125 Ohms