BZX85B62-TR | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | BZX85B62-TR |
Beskrivelse | DIODE ZENER 62V 1.3W DO204AL |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Dioder – Zener 62 V 1.3 W ±2% Hulmontering DO-204AL (DO-41) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Strøm - Lækstrøm @ Vr 500 nA @ 47 V |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 175°C |
Serie | Klasse Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Kvalifikation AEC-Q101 |
Varestatus Forældet | Monteringstype Hulmontering |
Spænding - Zener (Nom) (Vz) | Pakke/hus |
Tolerance ±2% | Leverandørs enhedspakning DO-204AL (DO-41) |
Effekt - Maks. 1.3 W | Grundlæggende varenummer |
Impedans (maks.) (Zzt) 125 Ohms |