BZX84C33-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
På lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
onsemi
Dioder – Zener 33 V 300 mW ±5% Overflademontering SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX84C33-HE3-08
DigiKeys varenummer
112-BZX84C33-HE3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX84C33-HE3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BZX84C33-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C33-HE3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 23.1 V
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Forældet
Tolerance
±5%
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Effekt - Maks.
300 mW
Grundlæggende varenummer
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms