BZX84C10-G3-08
DigiKeys varenummer
112-BZX84C10-G3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX84C10-G3-08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-BZX84C10-G3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
BZX84C10-G3-08
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 300 mW ±5% Overflademontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BZX84C10-G3-08 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
20 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 nA @ 7 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Tolerance
±5%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
300 mW