BZX84B20-G3-18 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 19.865
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
Similar
onsemi
Similar
Diodes Incorporated
onsemi
Diodes Incorporated
Dioder – Zener 20 V 300 mW ±2% Overflademontering SOT-23-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX84B20-G3-18
DigiKeys varenummer
BZX84B20-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX84B20-G3-18
Beskrivelse
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3
Producentens standard leveringstid
41 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
BZX84B20-G3-18 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 nA @ 14 V
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Tolerance
±2%
Grundlæggende varenummer
Effekt - Maks.
300 mW