BZX55C30-TR
DigiKeys varenummer
112-BZX55C30-TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZX55C30-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX55C30-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 30V 500MW DO204AH
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 30 V 500 mW ±5% Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 22 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
80 Ohms