BZX55C10-TR
DigiKeys varenummer
BZX55C10-GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX55C10-GICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX55C10-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 500MW DO204AH
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 500 mW ±5% Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 7.5 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms