BZX55B43-TR kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 0
Datablad
Similar
Microchip Technology
Similar
Microchip Technology
Nexperia USA Inc.
Dioder – Zener 43 V 500 mW ±2% Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
BZX55B43-TR
DigiKeys varenummer
BZX55B43-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
BZX55B43-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 43V 500MW DO204AH
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 33 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
90 Ohms