BZX55B10-TR
DigiKeys varenummer
BZX55B10-TRGITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX55B10-TRGICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
BZX55B10-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 10V 500MW DO204AH
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 10 V 500 mW ±2% Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 7.5 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Hulmontering
Tolerance
±2%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
DO-204AH (DO-35)
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms